Aktualności

Pisza o nas – zagraniczne impresje o Konkursie Juliusza Zarębskiego z Japonii

 

Zapraszamy na Koncert “Recitale Mistrzów” w ramach Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego .


W programie:
recital Tymoteusza Biesa, jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda) , przedstawiciela polskiej ekipy w przyszłorocznym konkursie chopinowskim, pianisty rezydenta Filharmonii w Katowicach.
Wystąpią także laureatki Konkursu Juliusza Zarębskiego Gabriela i Julia Bortnowskie , wybitne młodziutkie pianistki, laureatki wielu międzynarodowych Konkursów , nagrodzone m. in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W koncercie wezmie także udział Paderewski Piano Duo w składzie Swietłana Dumańska & Lucjusz Pinkosz przedstawiając rzadko wykonywane , zapomniane duety fortepianowe patrona Konkursu.

W programie wieczoru utwory Juliusza Zarębskiego, Fr. Chopina, L. van Beethovena …

Koncert będzie można obejrzeć na kanale youtube Konkursu Juliusza Zarębskiego w dniu 20 listopada w godzinach od 18.00 do 21.00 “. Będzie dostępny pod następującym adresem:


https://www.youtube.com/channel/UCAmA8T1yBOShX2hQCfcpM8w


dyrektor Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Juliusza Zarębskiego Lucjusz Pinkosz

W tych dniach kontrapunktycznie do koncertów w FN w Warszawie organizujemy koncert z cyklu “Wielkie recitale przed wielkim Konkursem” , w których występują  młodzi wykonawcy, związani z naszym Konkursem Juliusza Zarębskiego. W dniu 10 pazdziernika wystapił laureat I miejsca naszego Konkursu w 2013 roku Adam Kałduński, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, kandydat do XVIII międzynarodowego Konkursu Fr. Chopina w Warszawie. W tym roku w lutym zdobył II miejsce w ogólnopolskich przesłuchania chopinowskich i bez eliminacji wszedł do polskiej chopinowskiej  ekipy 2021. W auli koncertowej w Łomiankach wykonał utwory Fr. Chopina.