O nas

Po Koncercie Laureatów wielokrotnej laureatki Konkursu Juliusza Zarębskiego Pani Celiny Kotz – finalistki Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .

List z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Albert Grudziński
Z gratulacjami za tak wspaniale zorganizowany konkurs. Jest to konkurs , który będzie skupiał pianistów z wielu krajów , gdyż już jego pierwsza edycja wskazuje jak dużym cieszy się zainteresowaniem, nawet z tak odległych krajów.
Jeszcze raz proszę przyjąć serdeczne gratulacje.

Albert Grudziński
dyrektor generalny Międzynarodowych Konkursów im. Fryderyka Chopina w Warszawie, juror Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów "Młody Wirtuoz" im. Leopolda godowskiego


Profesor Ekaterina Murina
Bardzo się cieszę, że miałam możliwość pracować w charakterze jurora Konkursu. Konkurs był zorganizowany doskonale. Jury reprezentujące wysoki poziom profesjonalizmu i życzliwości odkryło nowych młodych artystów- nadzwyczaj utalentowanych i perspektywicznych.
Życzę sukcesów laureatom , a następnym konkursom - nowych artystycznych odkryć.

Profesor Ekaterina Murina
przewodnicząca Katedry Fortepianu, Konserwatorium Muzyczne im. Rimskiego - Korsakowa w Sankt - Peteresburgu, Juror Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów "Młody Wirtuoz" im. Leopolda Godowskiego w Warszawie


Profesor Jerzy Romaniuk
Pana Lucjusza Pinkosza znam od paru dobrych lat, kiedy to w 2017 roku zostałem zaproszony do prac jury Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego, którego twórcą i organizatorem przez cały czas jego trwania jest właśnie pan Lucjusz.
Miałem i mam wielką satysfakcję oceniając grę młodych pianistów wraz z prof. Reginą Smendzianką , prof. Drewnowskim i z pianistami z Rosji i Japonii.
Zawsze podziwiam znakomita organizację i koordynację wielu czynników wpływających na znakomity przebieg konkursu.
To wymaga wielkiego talentu i zaangażowania.
Pan Lucjusz Pinkosz jest również dyrektorem Szkoły Muzycznej , której uczniowie często biorą udział miedzy innymi w Konkursie im. J. Zarębskiego o i otrzymują nagrody za swoja grę.
W tym roku Szkoła obchodzi swój dwudziesty rok działalności.
Z tego powodu składam szczere życzenia dalszej owocnej działalności i pokonania wszelkich trudności na drodze osiągnięcia wyznaczonych celów.

Profesor Jerzy Romaniuk
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie


Profesor Nelly Ben Or
Mam nadzieję, że moja króciutka wizyta w tym ciekawym Konkursie i przy tak serdecznym przyjęciu profesora Pinkosza i innych pozostawiam coś praktycznego dla dalszej pracy i rozwoju tych młodziutkich muzyków, którzy brali udział w tym kursie.
Życzę Konkursowi i wszystkim z nim związanym wiele dalszego powodzenia.

Profesor Nelly Ben Or
Autorka Kursu Alexandra prowadzonego w ramach XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego

Profesor Izabela Korecka - Soszkowska
Uczestnicząc w pracach jury Międzynarodowego Konkursu im. Leopolda Godowskiego chciałabym wyrazić opinię, że jest to znakomita inicjatywa przypomnienia znakomitego pianisty i szansa dla młodych wirtuozów na drodze rozwoju kariery.
Gratulacje dla Organizatorów i życzenia dalszych wspaniałych pomysłów.

Profesor Izabela Korecka - Soszkowska
profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, juror Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Pianistów "Młody Wirtuoz" im. Leopolda Godowskiego w Warszawie.

Profesor Andrzej Jasiński
Z satysfakcją byłem członkiem Jury (przewodniczącym) II Konkursu im. L. Godowskiego.
Konkurs przebiegał sprawnie w bardzo dobrych warunkach dla uczestników, z których wielu prezentowało wysoki poziom pianistyczny.
Gratuluję Panu Dyrektorowi Lucjuszowi Pinkoszowi znakomitej organizacji i życzę dalszych sukcesów.

Profesor Andrzej Jasiński
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
nauczyciel laureata I nagrody na chopinowskim konkursie w 1970 r. Krystiana Zimmermana, przewodniczący Jury Międzynarodowych Konkursów im. Fryderyka Chopina w Warszawie, juror Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów "Młody Wirtuoz" im. Leopolda Godowskiego w Warszawa.


Profesor Beata Bilińska
"Sympatyczna , miła publiczność, wyjątkowa , gorąca atmosfera podczas Koncertu Inaugurującego VI Ogólnopolski Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego spowodowały, że wydarzenie to na długo pozostanie w mej pamięci..."

Profesor Beata Bilińska
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Monza (Włochy)

Starosta Jan Żychliński

Kultura jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Kultura stanowi niezaprzeczalną wartość: wzbogaca, rozwija i umacnia człowieczeństwo zarówno w nas samych, jak i całym społeczeństwie. Troska o kulturę i pielęgnowanie tradycji regionalnych owocuje bogactwem różnorodnych działań kulturotwórczych, podtrzymujących kult wartości. Każdego roku na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, które w większości inicjowane są przez podmioty działające w sferze kultury, dbające o pielęgnowanie i upowszechnianie kultury wśród mieszkańców. Jednym z takich podmiotów jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Łomiankach, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia powstania.
Obchodzony jubileusz stanowi okazję do podsumowania dorobku szkoły. Szkoła od początku swojego istnienia prowadzi aktywną działalność edukacyjną. W placówce kształci się kilkudziesięciu adeptów sztuki, którzy poszerzają swoją wiedzę o kulturze i rozwijają zdolności muzyczne. Uczniowie uczestniczą również w przesłuchaniach, konkursach i festiwalach w Polsce i zagranicą, zdobywając przy tym liczne nagrody oraz wyróżnienia. Absolwenci Szkoły są dziś aktywnymi muzykami, powracają do powiatu pracując w tutejszych szkołach i parafiach jako nauczyciele, dyrygenci chórów i organiści. (...)


Jan Żychliński
Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Karol Radziwonowicz
W ciągu ostatnich paru lat mam przyjemność uczestniczyć w pracach jury Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach.
Z dużą satysfakcją odnotowałem fakt, że konkurs ten od samego początku cieszył się dużą popularnością wśród dzieci, a liczba zgłoszeń z roku na rok wzrasta. Początkowo był to konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół niepublicznych, Później rozrastał się w miarę zainteresowania kandydatów do tego stopnia, że zeszłoroczny konkurs miał nawet rangę międzynarodową. Uczestniczyły w nim bowiem również dzieci z dalekiej Portugalii.
Świadczy to dobitnie o tym, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu działalność. W moim przekonaniu jest to jeden z nielicznych konkursów dla dzieci w tym przedziale wiekowym, w którym mają możliwość zaprezentowania swoich wszechstronnych zdolności w różnych dziedzinach muzycznych: fortepian, flet, skrzypce, gitara, a nawet w tak trudnej sztuce jaką jest kameralistyka. Daje to możliwość wszechstronnego rozwoju muzycznych zdolności dziecka. (...)

Karol Radziwonowicz - pianista

Piotr Hausenplas
Po raz kolejny miałem wielką przyjemność uczestniczenia w pracach jury Konkursu im. Juliusza Zarębskiego.
Życzę Organizatorom dalszych sukcesów w propagowaniu twórczości Zarębskiego przez zdrową artystyczna konkurencję.

Piotr Hausenplas
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Juror Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego
prof. dr hab. Magdalena Szczepanowska
Serdecznie dziękuję za wspaniałą inicjatywę - a przede wszystkim za obecność kameralistyki, naszej muzycznej królowej.

prof. dr hab. Magdalena Szczepanowska
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Juror Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego
prof. Rafał Kwiatkowski
Serdecznie gratuluję tak wspaniałej inicjatywy i ogromnie sie cieszę, że mogłem pomóc i posłuchać jednocześnie wielu wspaniałych młodych wiolonczelistów.

prof. Rafał Kwiatkowski
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Juror Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego
Paweł Wakarecy
Serdeczne podziękowania za zaproszenie i wspaniałą atmosferę na Koncercie. Będzie co wspominać.

Paweł Wakarecy
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Juror Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Leopolda Godowskiego "Młody Wirtuoz", uczestnik Koncertu Chopinowskiego w Łomiankach, 23 XI 2012
Rinko Kobayashi
Szanowny Panie Dyrektorze,
dziękuję bardzo za zaproszenie do jury Konkursu. Życzę dalszego rozwoju dla Konkursu Godowskiego, żeby w przyszłości stał się najważniejszym konkursem w Polsce i na świecie.

Rinko Kobayashi
Juror Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Leopolda Godowskiego "Młody Wirtuoz"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Close Menu